Jesteś tutaj: Start / Sport / IMPREZY SPORTOWE

IMPREZY SPORTOWE

ZŁOTA  MILA

Upalne wakacje nie zdołały uśpić naszej aktywności fizycznej i jak co roku, z ogromną energią i entuzjazmem, przystąpiliśmy do pierwszej w tym roku rywalizacji sportowej !Aż  63 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w XXVI Złotej Mili Częstochowy i 11 września 2015 roku stanęło w szranki współzawodnictwa.  Nasi biegacze i tym razem nie zawiedli. W zawodach indywidualnych Radosław Bartłomiejczyk zajął IV miejsce, a Zuzanna Tatarczyk VI. Niecierpliwie czekamy na podsumowanie współzawodnictwa drużynowego. Mamy jednak przeczucie, że powodów do radości i dumy nam nie zabraknie !

BIEGI  PRZEŁAJOWE

30.09.2015 roku reprezentacja chłopców naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Częstochowy Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Chłopcy zajęli VIII miejsce.

Podczas gdy polska reprezentacja siatkarzy odnosi wspaniałe sukcesy w Pucharze Świata w Japonii, naszą szkołę odwiedzili młodzi siatkarze z częstochowskiego AZS - u.  Nasi goście opowiadali o swoich pasjach, początkach kariery sportowej, długich i ciężki treningach oraz satysfakcji ze swoich sportowych sukcesów.  Najbardziej oczekiwanym punktem spotkania był profesjonalnie poprowadzony trening, na którym nasi uczniowie mogli się poczuć prawdziwymi siatkarzami. Wizyta tak miłych i utalentowanych gości zakończyła się nie mniej miłym akcentem – wspólną sesją fotograficzną i wręczeniem plakatów własnoręcznie podpisanych przez zawodników AZS-u.