Europejski Dzień Dziecka z Sierotką Marysią

„ Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat ” – powiedział kiedyś wybitny pedagog Janusz Korczak. On również czytał swoim podopiecznym utwory naszej patronki Marii Konopnickiej, bo wiedział, jak wywołać uśmiechy na twarzach dzieci. My też wiemy, dlatego 1 czerwca 2016 roku w naszej szkole nie był zwyczajnym Dniem Dziecka, ale wyjątkowym, obfitującym w rozmaite niespodzianki ŚWIĘTEM RADOŚCI !

Zacznijmy jednak od początku … Kiedy rano zeszliśmy na dużą salę gimnastyczną, czekała tam na nas ubrana w piękną, stylową suknię sama … Maria Konopnicka, która zaprosiła na swoje urodziny nie tylko bohaterów własnych książek, ale też całą plejadę gwiazd literatury dziecięcej stworzoną przez innych europejskich pisarzy.

Parada znanych i lubianych postaci literackich wzbudziła ogromny entuzjazm szkolnej publiczności. Rumcajs, Smerf, Kubuś Puchatek, Czerwony Kapturek, Królowa Śniegu, Pippi, Muminek to przecież europejscy przyjaciele Sierotki Marysi i Krasnoludków, więc nie mogło ich zabraknąć na tak ważnej uroczystości !

Nie wiemy, co prawda, jak smakował urodzinowy tort wręczony przez gości naszej dostojnej jubilatce, ale za to później mogliśmy spróbować przygotowanych przez klasowe zespoły konkursowe propozycji zdrowych śniadanek dla Pimpusia Sadełko. I choć niektóre potrawy wyglądały jak prawdziwe dzieła sztuki, to na koneserów malarstwa i grafiki czekała wystawa przepięknych prac plastycznych wykonanych przez dzieci podczas kolejnej konkurencji.

Podobno dziecko to 7% radości i 93% hałasu. Sprawdziliśmy słuszność tego powiedzenia podczas zawodów sportowych oraz dyskoteki, która zakończyła to niesamowite święto ! Bo jak tu nie hałasować, skoro wspólna zabawa, to jedna, wielka radość ?!