Maluchy w filharmonii

„ Czym jest muzyka ? Może po prostu niebem, z nutami zamiast gwiazd. Może mostem zaklętym, po którym instrumenty przeprowadzają nas ? ”.

Tak pięknie o muzyce pisał Ludwik Jerzy Kern, ale nasi nauczyciele klas I – III organizując wyjścia na audycje umuzykalniające, kierowali się raczej stwierdzeniem Stephena Kinga, że „ muzyka ma w sobie magię, która koi dzikie bestie ”. Trudno odmówić im racji, bo kiedy maluchy z klas I – III zasiadały w fotelach częstochowskiej filharmonii i ciocia Gosia ( pani Małgorzata Starczewska – Owczarek ) urządzała „ muzyczną kąpiel duszy ”, nawet największe klasowe gaduły zamieniały się w słuch i zapominały o rozrabianiu !

Całoroczne spotkania z muzyką klasyczną, rozrywkową, filmową, taneczną, jazzową czy dziecięcą były ważnym elementem szkolnego programu dydaktyczno - wychowawczego. Nasi uczniowie na pewno zapamiętali, co to jest nokturn, serenada, aria i libretto, a obrazy opowiadane muzyką obudziły w nich pragnienia dobrych uczynków.