Wycieczka klasy IA do Przybynowa

Niektórzy marzą, aby wehikułem czasu przenieść się do przeszłości i na własne oczy zobaczyć, jak żyli ludzie w dawnych czasach.

Uczniowie z klasy Ia odkryli, że można to zrobić wybierając się na wycieczkę  do Przybynowa w gminie Żarki i zwiedzając tam Mini – Skansen Wsi Jurajskiej ! W oryginalnej chacie z przełomu XIX i XX wieku wyposażonej w bardzo stare sprzęty codziennego użytku, dzieci poczuły się tak, jakby odwiedziły swoje pra - , pra - , prababcie ! Stary piec z pewnością pamiętał jeszcze zapach pysznego podpłomyka, a bryczka ( tak, jak dziś naszych  pierwszaków ) woziła kiedyś gospodarzy do odległego miasteczka.  Wszystkich zachwycały również i piękne ludowe makatki na ścianach, i mocno wysłużone narzędzia rolnicze, które dawno temu ułatwiały dzieciom pracę na roli. Z wizyty naszych uczniów najbardziej ucieszyły się zwierzęta w zagrodzie, które przez małych gości zostały poczęstowane różnymi smakołykami.

A kiedy wokół wielkich kul z waty cukrowej zajadanych na koniec przez wczasowiczów zaczęły krążyć pszczoły, nikt się temu nie dziwił, bo po lekcji edukacyjnej „ Pod Skałką ” życie pszczół nie jest już żadną tajemnicą !