Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Otrzęsiny klas IV

Tradycyjne, symboliczne przyjęcie  czwartoklasistów  do grona  uczniów klas IV-VI naszej szkoły, zwane „Otrzęsinami”, było radosnym, długo oczekiwanym wydarzeniem.

29 września 2016 roku w godzinach popołudniowych sala gimnastyczna zatrzęsła się od gromkich śmiechów, entuzjastycznych okrzyków, braw, dopingującej wrzawy, słowem - głośnych oznak znakomitej zabawy zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Niewtajemniczonym  zdradzimy, że panie wychowawczynie ( Urszula Zajączkowska i Agata Terejko - Banaszkiewicz) z zawiązanymi  oczami „ wyłowiły ” swoich uczniów z grona obecnych, z lekko tylko kwaśną  miną zjadły  cytrynę, a przedstawiciele obu klas czwartych świetnie uchwycili podobieństwa na własnoręcznie wykonanych  portretach  Dyrekcji oraz wykonali gazetowe projekty szkolnych mundurków, których nie powstydziliby się profesjonalni dyktatorzy mody!

Po uroczystym wręczeniu pamiątkowych dyplomów, wszyscy  świeżo „ potrząśnięci ”  uczniowie  wraz z pozostałymi  dziećmi  ruszyli na parkiet, aby w tańcu nie tylko ukoić skołatane rywalizacją nerwy, ale uczcić  przy okazji  zbliżający się Dzień Chłopaka…