Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

„ Głośne dzieciom  czytanie - wielkie serc radowanie ”

29 września 2016 roku serca naszych  nauczycieli i uczniów były  wyjątkowo  radosne  z  powodu Ogólnopolskiego  Dnia Głośnego  Czytania.  Mała  sala  gimnastyczna  zamieniła się w tym dniu w ogromną  czytelnię, w  której  dzieci  z klas I-III  z wielką  uwagą i wypiekami na twarzach  słuchały  fragmentów  książki  Ewy Szelburg – Zarembiny. Wszystkim bardzo  podobała się  zabawna  historia o psie Burku i sprytnym  zajączku  Szaraczku. Mali czytelnicy  obejrzeli  także  wystawę książek  znanej  autorki, a kilkoro z nich mogło  przeczytać  na głos  niektóre wierszyki tej  lubianej  pisarki i poetki.

Nie  zapomnieliśmy  też o starszych  uczniach. Na  lekcjach  języka  polskiego w klasach IV-VI  rozmawiano o ulubionych  książkach  przyniesionych  z domu lub z biblioteki. Najciekawsze  fragmenty  „ Mikołajka ”, „ Dziennika  Cwaniaczka ”,   „ Koszmarnego  Karolka ”, „ Detektywa  Kwiatkowskiego..” czy „Wyspy  Złoczyńców ”  przez  kilka  godzin  lekcyjnych były słyszane za  drzwiami  sal  nr  15 i 16.

Ponoć  głośne  czytanie  przedłuża  życie, dlatego  życzymy  wszystkim  120 lat z książką  w ręku !