Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

„ Mówią, że  w  książkach  świat  się  mieści  drugi, piękniejszy  od  codziennego …”.

W  związku  z  obchodami  Międzynarodowego  Miesiąca  Bibliotek  Szkolnych, któremu w tym roku  przyświecało  hasło: „ KSIĄŻKA TO DOPIERO POCZĄTEK ”, nasza  szkolna  biblioteka była  miejscem  wyjątkowych  wydarzeń.  Wszyscy  uczniowie wraz z  wychowawcami  uczestniczyli  w  bardzo  ciekawych zajęciach  przygotowanych  przez  panią Wandę, która  od lat, niestrudzenie, z wielką  determinacją  zachęca  nas  do  czytania !

W  dniach 24 -25 października 2016 roku  dzieci  próbowały  swoich  sił w  konkursie „ Jak  dobrze  znasz  swoją  szkolną  bibliotekę ? ”, rozwiązywały  zagadki, czytały rozmaite  rymowanki  czytelnicze, podziwiały  projekty  książkowych  okładek  autorstwa  uczniów  klas I-III, oglądały  wystawę  fotografii „ Co  dawniej  działo  się w  szkolnej  bibliotece ? ” i  niczym  prawdziwi  detektywi  zamieniały się w „ Poszukiwaczy  tytułów ” !

Jak na  prawdziwe  święto  przystało, były  upominki, pamiątki  i nagrody: dla  gości, dla  uczestników  konkursów  bibliotecznych  oraz  dla  wszystkich  małych i dużych  czytelników. Największym  zaś  prezentem  dla  pani  Wandy  była  ogromna  ilość  wypożyczonych  w tych  dniach  książek  i to  nie tylko  z  utworzonej  przez  uczniów  „  Listy  bestsellerów ” !