Sofia Shyrynska

Sofia  Shyrynska  – uczennica  klasy  IIIc   od  dwóch  lat  osiąga  znakomite  wyniki na  zajęciach  Społecznego  Ogniska  Baletowego  w  Częstochowie  prowadzonego  przez  Towarzystwo  Upowszechniania  Sztuki  Baletowej „ Terpsychora ”, jej  pasją  jest  taniec  oraz  śpiew. Wyjątkowo  piękny  głos, ruch  sceniczny i talent  muzyczny  sprawiają, że  Sonia  odnosi  sukcesy  w   różnych  konkursach  międzyszkolnych , godnie  reprezentując  naszą  szkołę ( I miejsce w  Międzyszkolnym Konkursie  Piosenki „ Muzycznie  o  miłości i  przyjaźni ”, II miejsce w Międzyszkolnym  Konkursie  Piosenki „ Jesień w  piosence ”, II miejsce  w „ Międzyszkolnym Konkursie  Kolęd i Pastorałek ” ). Niedawno  rozpoczęła też  naukę  gry  na  fortepianie  w  szkole  muzycznej, liczymy  więc, że  wkrótce  usłyszymy  o  jej  nowych  dokonaniach  artystycznych.