Szymon Stradomski

Szymon Stradomski – uczeń klasy III A

Gdybyśmy  mieli  opisać  Szymona Stradomskiego  jednym  określeniem, to  najlepszym  byłby  „ sportowy  omnibus ” !  Jest  on znakomitym  pływakiem ( VI miejsce na zawodach sportowych uczniów klas drugich wszystkich szkół podstawowych Częstochowy „ Umiem pływać ” w 2016 r.), żeglarzem ( należy do  Uczniowskiego Klubu Sportowego „ Morka " - Stowarzyszenie Żeglarstwa Regatowego, latem uczestniczył w regatach klasy optimist na Poraju - 6 miejsce, w zawodach o puchar Prezydenta Blachowni -8 miejsce!) oraz judoką  ( posiada żółty pas, trenował z samym mistrzem  olimpijskim  Pawłem  Nastulą ).

Jeśli  dodamy, że  Szymon  świetnie  jeździ  na  nartach, łyżwach  i  bardzo dobrze  gra  w  szachy, to  nikt  nie będzie miał  wątpliwości, że  takich  sportowców  każda szkoła  może  nam  pozazdrościć !