Maksymilian Tatarczyk

Maksymilian Tatarczyk  uczeń  klasy II  -   jego motto życiowe: wszechstronna aktywność fizyczna.

Stawiając pierwsze kroki szybko przeszedł do biegu, swoje niespożyte pokłady energii wykorzystuje codziennie na: bieganie za piłką, pływanie, jazdę na rowerze, rolkach, zimą na nartach i łyżwach.

Już jako niespełna 4 - latek przeszedł pozytywnie eliminacje i nabór do grupy dzieci 6-letnich w Częstochowskim Ośrodku Szkolenia Wyczynowego w dyscyplinie skoki do wody i akrobatyka sportowa.  Swoje umiejętności szkolił pod okiem trenera Mariusza Kolanusa. W wieku 6 lat jego zainteresowania  skupiły się wokół taekwon-do,  przygoda z tą dyscypliną sportu przyniosła Maksowi sukcesy indywidualne. Do najważniejszych należy III miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Taekwon-do w konkurencji techniki specjalne kategoria dzieci 7 – letnie. Trzykrotne I miejsce i złote medale  podczas zawodów IX Puchar Orientu, w konkurencjach: Techniki Specjalne, Tempówki, Soft-stick w kategorii dzieci 9 cup.

Jednak od roku jego największą  pasją  jest  piłka  nożna. Jest zawodnikiem    drużyny KS STRADOM. Jako napastnik zdobywa dla drużyny wiele bramek. Jest zawodnikiem typowanym do udziału we wszystkich sparingach międzyklubowych, meczach wyjazdowych, wraz z drużyną swoją grą, wspiera również akcje charytatywne. Pomimo iż piłka nożna zagościła w jego życiu w sezonie 2016/2017, został nagrodzony jako najlepszy strzelec w turnieju „Stradomiak Winter Cup 2017”.

Maks ma świadomość, że aby osiągnąć sukces trzeba poświęcić dużo czasu na swój wszechstronny rozwój, pogodzić naukę z treningami. Jest dopiero na początku drogi jako sportowiec, ale jest ambitny więc może kiedyś będzie można mu pogratulować większych sukcesów.