Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

26 października 2015 roku biblioteka szkolna bardzo uroczyście obchodziła swoje święto – Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych.

Chociaż już od kilku lat cały październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece główne obchody przypadają na czwarty poniedziałek października.

Jeżeli jest święto, to musza być także goście. Od samego rana do szkolnej czytelni przybywały grupy uczniów. Dzieci z  klas I uczestniczyły wraz z wychowawcami w zajęciach bibliotecznych, a starsi uczniowie odwiedzali bibliotekę podczas przerw. Wszyscy mogli oglądać wystawę „Z życia szkolnej biblioteki” i fotografie w bibliotecznych albumach oraz podziwiać zakładki do książek wykonane przez uczniów klas I-III. Chętni uczniowie wypisywali tytuły książek, które według nich warto przeczytać.

Podczas poniedziałkowego święta nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów bibliotecznych. Kolorowanki za najładniejsze zakładki otrzymali uczniowie klas I: Jan Hupa i Adrianna Wilk (1a) oraz Iwona Włodarczyk, Julia Cybulska i Jakub Mazurkiewicz (1c). Pozostali uczestnicy konkursu zostali obdarowani oryginalnymi zakładkami wydawnictwa „Jedność”.

Nagrody książkowe za udział w konkursie językowym wręczono  uczennicom klasy VI b: Natalii Ostrowskiej, Julii Tarasiuk i Dominice Woszczynie.

Wielu uczniów mimo święta chciało jak zwykle skorzystać z wypożyczalni.

Wypożyczający książki byli częstowani cukierkami.

Ze względu na duże zainteresowanie przygotowanymi w naszej bibliotece atrakcjami świętowanie zostało przedłużone na kolejne dni.