Konkurs historyczny ,,Zabytkowa Częstochowa"

W dobie nowoczesnych technologii, innowacyjnych rozwiązań urbanistycznych, nowatorskich pomysłów we wszystkich niemal dziedzinach naszego życia trudno o czas  na wspomnienia i wycieczki do przeszłości.

Na szczęście szkoła to miejsce, gdzie historia nie kłóci się z nowoczesnością i pionierskimi dokonaniami współczesnych Edisonów czy Newtonów. Pamiątkami łączącymi nas z dawnymi dziejami są m.in. zabytki i to im właśnie poświęcono szkolny konkurs historyczny pt. „ Zabytkowa Częstochowa ”. Zainteresowanie uczniów przeszło nasze najśmielsze oczekiwania: 100 przepięknych albumów, zawierających mnóstwo ciekawych zdjęć, ilustracji, rysunków i opisów to dowód silnych więzi z miastem oraz imponującej wiedzy historycznej naszych młodych, lokalnych patriotów.

Jury miało nie lada problem, aby spośród tylu prac wybrać te najciekawsze, wykonane samodzielnie, świadectwa częstochowskich reliktów przeszłości. A oto nasi zwycięzcy:

Klasy I – III

I miejsce -  Wiktoria Belica - klasa IIa

II miejsce – Maja Kutynia - klasa IIIc

III miejsce – Wiktoria Świącik - klasa Ia

Klasy IV – VII

I miejsce – Oliwia Rosek – klasa VIb

II miejsce – Szymon Stradomski – IVa

III miejsce – Weronika Tame – VIb

Dziękujemy za wszystkie wasze piękne albumy, zwycięzcom gratulujemy.