Szkolna Pokojowa Nagroda Nobla

Pro  pace  et  fraternitate gentium.

( Dla pokoju i braterstwa między ludźmi ).

Taka inskrypcja  w  języku  łacińskim  widnieje  na  rewersie  medalu, który otrzymują  laureaci   Pokojowej  Nagrody  Nobla.

Skoro  ludzie  zabiegający  o  pokojowe  współistnienie  otrzymują  tak  ważne, prestiżowe   odznaczenia  i  nagrody, to  dlaczego  my  nie  moglibyśmy  również  docenić   naszych  uczniowskich   „ bojowników ”o  zgodne, koleżeńskie, pozbawione  agresji  i  przemocy  funkcjonowanie  w  szkolnej  społeczności ?

Idąc  za  pięknym  przykładem, 10  grudnia 2017 roku  ogłosiliśmy   laureatów   szkolnego  plebiscytu  na   najlepszego  kandydata  do  Szkolnej  Pokojowej  Nagrody  Nobla, zamykając  tym  samym  szkolną  akcję  „ Stop  przemocy wobec  dzieci  i  młodzieży ”  .

Z dumą i radością  oznajmiamy, że  pierwszymi   w  historii  tego  szkolnego  plebiscytu  laureatami  zostały:

w  klasach  I-III :   Emilia  Kubica   z  klasy  III A

w  klasach  IV-VII:  Joanna  Bajerlajn  z  klasy  VI B

Gratulujemy  serdecznie   i  życzymy  Wam ( oraz  nam  wszystkim ) jak  największej  liczby  naśladowców  !!!