NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się co miesiąc przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów.

Pierwszym zaplanowanym filmowym wydarzeniem w roku szkolnym 2015/2016 było wyjście  uczniów kl Ib, Ic, IIc do OKF w dniu 28 października 2015r. Dzieci obejrzały film pt. " Sekret Eleonory". Przed projekcją filmu uczniowie uczestniczyli w multimedialnej prelekcji, po filmie w burzliwej dyskusji oraz w warsztatach plastycznych. Program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to więcej niż lekcja i więcej niż kino - kino, które wspaniale się ogląda, przeżywa i nie zapomina o nim po seansie, a poświęca mu wiele przemyśleń i dyskusji.

Już po raz drugi uczniowie klas 1 b, 1 c i 2 c uczestniczyli w dniu 23 listopada 2015 roku w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Ośrodku Kultury Filmowej w Częstochowie. Uczniowie po prelekcji obejrzeli cykl czterech filmów krótkich -Wyobrażnia. Były to filmy " Mały ptaszek i wiewiórka", " Raz, dwa, trzy drzewo patrzy", "Gruffalo", "Słoń i rower". Po projekcji odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci miały uruchomić wyobrażnię i wyczarować "COŚ" z plastikowej łyżki, drucika, kolorowego papieru i  taśmy klejącej. Efekty były zaskakujące, uczniowie najczęściej stworzyli postacie z ulubionych bajek, gier i zabawek.