Dzień Kota w bibliotece szkolnej

11 lutego 2016 roku szkolną czytelnię „opanowały” koty.

Obchodzono w tym dniu Święto Kota, aby podkreślić jego znaczenie w życiu człowieka. Podczas zajęć dla klas I – III dzieci oglądały wystawę wykonanych przez siebie prac plastycznych (prace płaskie i przestrzenne) przedstawiające kota Cukierka. Kot Cukierek to ulubieniec uczniów, bohater serii książek autorstwa Waldemara Cichonia,  którego wesołe przygody dzieci poznały podczas godzin głośnego czytania. Oglądały  też inne książki o słynnych kotach dostępne w bibliotece min. o Filemonie i Bonifacym,  Cynamonie, Włóczędze oraz wydawnictwa popularnonaukowe z pięknymi zdjęciami kotów. Na koniec wysłuchały wiersza Stanisława Jachowicza o chorym kotku łakomczuchu oraz dowiedziały się, w jaki sposób koty stały się ulubieńcami ludzi.