Wycieczka klasy Ib, Ic, IIa i IIIa do Pacanowa

„ W Pacanowie kozy kują,

więc Koziołek mądra głowa,

błąka się po całym świecie,

aby dojść do Pacanowa … ”.

Na szczęście nasi uczniowie z klas – Ib, Ic, IIa, IIIa nie musieli się wcale błąkać, żeby znaleźć ów słynny Pacanów  - cel podróży głównego bohatera znanego komiksu Kornela Makuszyńskiego. Bez trudu dzieci odnalazły też Europejskie Centrum Bajek. Tutaj czekały na nie same fantastyczne niespodzianki i urocze towarzystwo ulubieńców dziecięcych bajek, baśni i dobranocek -   Królewny Śnieżka, Czerwony Kapturek i Dzwoneczek, ucinający sobie popołudniową drzemkę smok oraz wystrojony w czerwone spodenki Koziołek Matołek.

O filmach z magicznej szuflady, kwiatach z zaczarowanego ogrodu i zabawach na placu rekreacyjnym ośrodka nasi wycieczkowicze rozmawiali jeszcze długo w drodze powrotnej, ale jeśli chcecie poznać szczegóły tej wspaniałej wyprawy, powinniście wybrać się z wizytą do naszego rogatego, mądrego przyjaciela !

Klasa IIa w Europejskim Centrum Nauki

Klasa Ic w Europejskim Centrum Nauki