Pasowanie na Czytelnika

„ Witamy  Cię  w naszej bibliotece. Staraj  się  czerpać  z  książek  jak  najwięcej  mądrości i radości. Szanuj  je , jak  najbliższych  sercu  przyjaciół ”.

Tak  uroczyście  powitano  nowych  czytelników  szkolnej  biblioteki  - uczniów  klasy Ia, na  których  czekały  nie tylko  książki  ze  swoją  opiekunką, panią  Wandą  Kolman, ale  także  różne  niespodzianki: niezdecydowane  wróżki, rozsądne  skrzaty, opiekuńczy  Czerwony  Kapturek  oraz  inni, sympatyczni bohaterowie  znanych  baśni dla  dzieci. Pierwszaki  doceniły  znakomitą grę  aktorów  ze  szkolnego  kółka  teatralnego i   piękną  inscenizację  pt: " Kłótnia  wróżek ”, przygotowaną  przez panią Urszulę  Zajączkowską.

Po  złożeniu  tradycyjnego  ślubowania  świeżo  upieczeni  czytelnicy  opuścili  naszą  bibliotekę  z  kolorowymi  alfabetami, pamiątkowymi  dyplomami  i  mocnym  postanowieniem: BĘDZIEMY  WYPOŻYCZAĆ  I  CZYTAĆ  DUŻO  KSIĄŻEK !!!