Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2016r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Dzieci z klas I - III przyniosły swoje ulubione pluszaki. Przy wesołej, skocznej muzyce rozpoczęliśmy spotkanie. Uczniowie poznali historię pluszowego misia, który w tym roku skończył 114 lat, przypomnieli sobie postacie najbardziej znanych książkowych misiów. Potem dzieci uczestniczyły w zabawach "Gdzie jest mój miś?", "Za co kocham swojego misia?", " Misio i miodek". Układały i naklejały na kartony sylwetki misiów. Po wysłuchaniu wiersza Czesława Janczarskiego "Naprawiamy misie", dzieci złożyły przyrzeczenie, że zawsze będą przytulać swoje misie i nie pozwolą ich skrzywdzić. Następnie przyszedł czas na zaprezentowanie przez poszczególne klasy przygotowanych wierszy i piosenek, oczywiście o misiach. Wszystkie występy zostały nagrodzone rzęsistymi brawami i słodkościami. Wesołą zabawę zakończyły misiowe swawole, czyli tańce przy misiowych przebojach.