Archiwum biblioteki

24 i 25 kwietnia, w związku z obchodami Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich dzieci z klas 0 - III uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Miały możliwość poznania drogi, jaką odbywa książka od autora do rąk czytelnika, oglądały przygotowane wystawki, rozpoznawały bajkowe postaci, wypożyczały książki. Na pamiątkę wizyty w bibliotece dzieci otrzymały kolorowanki przedstawiające bohaterów literatury dziecięcej.

SPOTKANIE Z LEKTURĄ

wanda 3      wanda 4

Dnia 28 lutego 2014 roku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas I i II ,,Wesołe przygody Koziołka Matołka". Uczestników konkursu obowiązywała znajomość pierwszej księgi o wędrówkach Matołka autorstwa Kornela Makuszyńskiego.

Po sprawdzeniu zadań wykonanych przez drużyny jury postanowiło przyznać dwa miejsca pierwsze - dla klasy Ia i IIa oraz dwa miejsca drugie - dla klasy Ib i IIb. Drużyny otrzymały dyplomy dla klas, a wszyscy uczestnicy nagrody książkowe i drobne upominki.

Gratulujemy!

18 lutego 2014 roku odbył się szkolny konkurs czytelniczy dla klas VI ,,Czy znasz lekturę Szatan z siódmej klasy?".  Najlepszą znajomością treści książki wykazał się uczeń klasy VIa Przemysław Szczygieł.  II miejsce zajęła Maja Trzepizur z klasy VIb, a na trzeciej pozycji uplasowała się Iga Pęczak - uczennica klasy VIa.

Zwycięzcom gratulujemy!

5 grudnia 2013r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski ,,W świecie wierszy Juliana Tuwima". Wesołe utwory popularnego poety deklamowały dzieci z klas I - III. Jury po długich naradach przyznało:

I miejsce - Patrycji Głąb z kl. IIIa   ,,O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci"

II miejsce - Mateuszowi Kluszewskiemu z kl. IIb  ,,Okulary"

III miejsce - Gabrieli Kasztelan z kl. IIIa   ,,Zosia  Samosia"

Wyróżnienia otrzymali:

- Mikołaj Ostroróg z kl. IIIa    ,,Słoń Trąbalski"

- Maja Zasada z kl. IIb   ,,Słówka i Słufka"

- Michael Dobosz z kl. IIb   ,,Okulary"

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
     2
5 listopada 2013 r. już po raz 10 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszyscy chętni mogli obejrzeć wystawę misiów (76 maskotek) przygotowaną w czytelni, spośród których jury wybrało 10 najmilszych pluszaków.

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznawali herby miast polskich z wizerunkiem niedźwiedzia, czytali przysłowia o niedźwiedziach i oglądali książki, których bohaterem jest miś. Wszyscy zostali poczęstowani małym co nieco, a właściciele pluszaków otrzymali drobne upominki.

mis

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 15 listopada odbyło się w bibliotece szkolnej uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.  Dzieci obejrzały inscenizację pod tytułem ,,Kosmici w bibliotece" w wykonaniu uczniów  z Kółka Teatralnego przygotowanych przez panią mgr Urszulę Zajączkowską. Następnie pierwszaki złożyły uroczyste przyrzeczenie, aby czytać i szanować książki. Z okazji pierwszego wypożyczania książek dzieci otrzymały kolorowe zakładki, a wychowawcy klas certyfikat przyjęcia uczniów w poczet czytelników szkolnej biblioteki.

,,Międzynarodowy Dzień Bibliteki Szkolnej"

28 października 2013 roku biblioteka szkolna bardzo uroczyście obchodziła swoje święto. Tego dnia uczniowie mogli oglądać wyjątkowe egzemplarze ze zbiorów bibliotecznych zgromadzone na wystawie  ,,Książka  naj..."   (najgrubsza, najcieńsza, najstarsza, najmłodsza itp.)  oraz  bardzo  cenne  dla biblioteki książki  z dedykacjami autorów.

Chętni uczniowie składali życzenia dla biblioteki na wielkim arkuszu papieru wyłożonym w czytelni. Na drugim arkuszu wypisywali tytuły książek, których według nich brakuje w szkolnej bibliotece.  Wypożyczający książki byli częstowani cukierkami, a dzieci z klas młodszych otrzymały zakładki  do książek.  Z okazji swojego święta biblioteka otrzymała prezenty - książki, które powiększą zasoby naszych zbiorów.

biblioteka 3

Biblioteka 2